Kategorijos

Renginio vieta

Renginys internetinis

12 skrydžių per gyvenimą: meninių kūrinių gestų kalba pristatymas

Lapkričio 18 dieną 18 valandą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10) vyks meninių kūrinių gestų kalba leidinio „12 skrydžių per gyvenimą“ pristatymas. Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) 2022 metais įgyvendina projektą „Lietuvių gestų kalbos literatūros kūrinių leidinio parengimas ir leidyba“. Buvo suburta 5 kurčiųjų poetų kūrybinė grupė, kurią sudaro Arnoldas Matulis, Paulius Jurjonas, Nijolė Karmazienė, Rūta Mingailaitė, Erika Jočytė. Tai lietuvių gestų kalbos poezijos pradininkai, bene vieninteliai lietuvių gestų kalbos literatūros skleidėjai Lietuvoje, turintys ilgametę kūrybos patirtį. Iš viso parengta 12 poezijos kūrinių gestų kalba vaizdo įrašai, kurie pasiekiami ne tik skaitmeninėje erdvėje, bet ir specialiai projektui skirtame leidinyje. Šiame leidinyje taip pat pateikiama glausta informacija apie lietuvių gestų kalbų literatūrą ir jos dalį – poezijos raišką, meninių kūrinių aprašai, supažindinantys su kūrinių gestų kalba turiniu. Visi leidinyje esantys tekstai išversti į lietuvių gestų kalbą ir pasiekiami nuskaičius QR kodus. Kviečiame į projekto pristatymo renginį.