Naujienos

Bibliotekos jungiasi į tarptautinę iniciatyvą „DUOday“

„DUOday“ – tai diena, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms, turintiems negalią, ir jie kartu su darbuotojais sudaro darbinį duetą (DUO) ir darbo dieną praleidžia kartu. Tokia diena suteikia galimybę verslo įmonėms, įstaigoms susipažinti su darbuotojais, kurių gebėjimai darbo rinkoje nepagrįstai nuvertinami, o žmonės, turintys negalią, gauna vertingą praktikos patirtį ir pažįsta įvairių organizacijų darbo kultūrą.

Birželio 2 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje apsilankė tarptautinės iniciatyvos „DUOday“ dalyviai Liudas ir Eugenijus.

Iniciatyvos dalyviai susipažino su biblioteka, jos teikiamomis paslaugomis, taip pat plačiau sužinojo apie bibliotekininko darbo specifiką. Eugenijus pripažino, kad seniai buvo lankęsis bibliotekoje, ir nuo to laiko daug kas pasikeitė: „Labiausiai nustebino bibliotekoje naudojamos modernios technologijos, savitarnos aparatai“. Paklaustas ar įdomu būtų dirbti bibliotekoje, Eugenijus sakė, kad norėtų pabandyti dirbti su knygomis, o Liudą domintų edukacinių veiklų, renginių ir parodų organizavimas. Liudas save pristatė kaip meniškos sielos žmogų, todėl kūrybiška veikla jam būtų įdomiausia. Vaikinai ne tik išbandė bibliotekininkų atliekamus darbus, bet ir susipažino su kolektyvu ir dalijosi savo gyvenimo istorijomis.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio” filiale vyko Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti skirtas renginys „Būkime kartu – dainuokime karaokę”, kuriame dalyvavo ir iniciatyvos „DUOday“ dalyvė Aušra Borisaitė. Ji vieną dieną darbavosi „Šaltinėlio” filiale, kur susipažino su bibliotekininko darbu. „DUOday“ akcijos dalyvė Aušra dalyvavo muzikiniame renginyje Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo Karaokės erdvėje ir, puikiai mokėdama vertinti, analizuoti ir apibendrinti,  rūpinosi filialo veiklos sklaida bendrame bibliotekos tinklapyje.

Iniciatyvos „DUOday“ organizatorė Lietuvoje – VŠĮ „SOPA“ (Socialinė įdarbinimo organizacija), Vilnius.

Plačiau: https://sopa.lt/duoday/

Partneris Šiauliuose – Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

I. Slonksnytės nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos archyvo nuotr.