Naujienos

Informacija apie biblioteką pateikta lietuvių gestų kalba

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.amb.lt nuo šiol svarbiausią informaciją apie biblioteką galite rasti ir lietuvių gestų kalba.

Speciali gestų kalbos ikonėlė svetainės meniu nukreipia į svarbiausią informaciją apie biblioteką lietuvių gestų kalba. Į lietuvių gestų kalbą išversta informacija, kaip tapti bibliotekos skaitytoju, bibliotekos darbo laikas ir kt. Lietuvių gestų kalba pateikiama informacija ir apie Vaikų biblioteką – jos skirtingas erdves, kaip naudotis savitarnos aparatais ir kt.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vadovė Aldona Jeleniauskienė  sako, kad šiandien tarp mūsų ir kurčiųjų bendruomenės vis dar egzistuoja kalbos barjeras: „Ką galėjome padaryti, kad šis atstumas sumažėtų? Pirmiausia – suprasti, kad  lietuvių gestų kalbos reikia  ne tik klausos sutrikimų turintiems žmonėms, reikia ir mums, bibliotekos darbuotojams. Norintiems atsiliepti į įvairius poreikius, pakviesti, papasakoti, įtraukti… Atsakingai, žingsnis po žingsnio mokomės pažinti lietuvių gestų kalbą, atrasti jos grožį,  dalyvaujame įvairiuose mokymuose, seminaruose,  rengiame projektus, bendradarbiaujame su neįgaliuosius vienijančiomis organizacijomis. Nelengva, nes daug ko nežinome, laukia netrumpas pažinimo kelias. 

Esame dėkingi Lietuvos kurčiųjų draugijos atstovei Justinai Vertelkaitei,  kantriai mus mokiusiai, patarusiai ir konsultavusiai bei Lietuvių gestų kalbos vertimo centro darbuotojams, išvertusiems informaciją  į lietuvių gestų kalbą ir operatyviai sumontavusiems vaizdo medžiagą. 

Tai ne pirmasis mūsų žingsnis lietuvių gestų kalbos link. Vaikų bibliotekoje yra gidas lietuvių gestų kalba, esame įgyvendinę ne vieną projektą, išvertę knygų pristatymus į lietuvių gestų kalbą, renginių salės scenoje skamba  kurčiųjų atliekama poezija ir kitos iniciatyvos, o šiais metais pakviesime į tradicinį, bibliotekos organizuojamą Skaitymo festivalį, kuriame  savo kūrybą pristatys ir kurčiųjų bendruomenė.“ 

Bibliotekos darbuotojai tikisi, kad pateikta informacija padidins kurčiųjų ar neprigirdinčiųjų bendruomenės galimybės naudotis viešąja informacija. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka nuosekliai vykdo įsipareigojimus tapti „Biblioteka visiems“ ir žengia dar vieną žingsnį pirmyn tapti dar labiau atvira ir prieinama lankytojams