Naujienos

Įsimintina „DUOday“ diena bibliotekoje

Gegužės 25 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje minėjome „DUOday“ dieną. Darbo šešėliavimo iniciatyva „DUOday“ – tai diena, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms, turintiems negalią. Jie kartu su darbuotojais sudaro darbinį duetą (DUO) ir darbo dieną praleidžia kartu. Tokia diena suteikia galimybę verslo įmonėms, įstaigoms susipažinti su darbuotojais, kurių gebėjimai darbo rinkoje nepagrįstai nuvertinami, o žmonės, turintys negalią, gauna vertingą praktikos patirtį ir pažįsta įvairių organizacijų darbo kultūrą.

Visą dieną bibliotekoje darbavomės su bibliotekos specialistų darbu susidomėjusiais Matu ir Dolorita. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka abiem dalyviams buvo dar nelabai pažįstama. Kartu išnaršėme kiekvieną bibliotekos kampelį, susipažinome su skirtingais bibliotekos skyriais bei pareigybėmis, bibliotekos vidine „virtuve“, veiklų įvairove. Dalyviai sakė tikėjęsi, kad bibliotekoje vykdoma daug skirtingų veiklų, bet šitokios įvairovės, kurią pamatė per dieną, negalėjo įsivaizduoti. Didelį įspūdį padarė įvairios skaitytojams prieinamos, tačiau galbūt ne visiems žinomos erdvės, bibliotekos saugykla ir joje saugomi spaudinių lobynai, paslaugūs darbuotojai, draugiškai priėmę naujus kolegas. Dolorita, paklausta, ar esant galimybei pasirinktų bibliotekininkės profesiją, atkreipė dėmesį į tai, kad dauguma tądien sutiktų bibliotekininkų atlieka tiek daug įvairių funkcijų vienu metu, kad toks darbas išties neatrodo lengvas. Tačiau vienoje konkrečioje srityje ji mielai save išbandytų. Matą labiausiai domino lankytojų aptarnavimas. Jaunuolis stebėtinai greitai perprato darbo su el. katalogu, leidinių išdavimo, grąžinimo principus, domėjosi, kaip tvarkomi bibliotekos fondai. Jis neslėpė, kad būtų įdomu dirbti būtent su fondais ir aptarnauti lankytojus. Matas jau planuoja artimiausiu metu kreiptis dėl savanorystės bibliotekoje.

Viešnagę baigėme įteikę naujiems draugams bibliotekos skaitytojo pažymėjimus su pasižadėjimu, kad mūsų neužmirš ir lankysis čia dažniau. Ačiū bibliotekos svečiams už nuoširdų domėjimąsi bibliotekininko profesija ir nuotaikingai kartu praleistą dieną! Tikimės, kad iš mūsų daug ko išmokote, nes darbas su Jumis mums tikrai buvo neįkainojamas!

Iniciatyvos „DUOday“ organizatorė Lietuvoje – VšĮ „SOPA“ (Socialinė įdarbinimo organizacija), Vilnius. Plačiau – https://sopa.lt/apie-mus-daugiau/

Partneris Šiauliuose – Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras.

Tomo Pauliuščenkos inf. ir nuotr.