Naujienos

Lazdijuose buvo griaunami prieinamumo mitai

Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, vadovaujama direktorės Vaivos Malinauskienės, deda daug pastangų, kad biblioteka taptų dar labiau prieinama įvairių galių žmonėms.

Birželio mėnesį Lazdijuose vyksta svarbiausia rajono šventė – „Pasienio fiesta“. Dvi dienas miestas pulsavo gyvybe, o veiklos stebino skirtingo amžiaus Lazdijų krašto gyventojus ir svečius. Šventės šūkis – „Iš ąžuolo šerdies šaltiniai prasidės” – šiemet dedikuotas Motiejaus Gustaičio kūrybai. Šventės dalyviai ir svečiai buvo kviečiami atrasti savo šaltinį, iš kurio galima pasisemti laisvės, meilės, kūrybiškumo bei energijos.

Lazdijų viešoji biblioteka šioje šventėje pakvietė rajono gyventojus ir svečius pasitikrinti žinias apie kitokias galias sukant „Prieinamumo mitų“ ratą. Šis ratas ir jame pateikti klausimai sudomino didelį būrį žmonių, nuo mažiausio iki senjoro. Įdomu tai, kad šį ratą Lazdijų bibliotekininkai susikonstravo patys. Prieinamumo mitus, kuriuos šventėje su lankytojais aptarė lazdijiečiai, buvo parengti Lietuvos audiosensorinės bibliotekos. Jie yra publikuoti ir visiems prieinami interneto svetainėje „Biblioteka visiems“ (ČIA).

Kaip po renginio sakė bibliotekininkai, „Prieinamumo mitų“ ratas dzūkų buvo sutiktas labai palankiai. Bibliotekos stende apsilankę žmonės maloniai nustebo ir džiaugėsi, kad bibliotekos šiandien plečia savo veiklas – joms rūpi ne tik skaitymo skatinimas, gyventojų informacinis raštingumas, bet ir žmonių su negalia įtraukties, prieinamumo klausimai.

Deja, mitų apie negalią vis dar yra daug, todėl čia svarbus kiekvieno mūsų indėlis, bibliotekų – taip pat.

Kviečiame drauge pasidžiaugti organizatorių užfiksuotomis šventės akimirkomis.

Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija.