Naujienos

Nauja paslauga vaikus su autizmo spektro sutrikimais auginančioms šeimoms

Vaikus su autizmo spektro sutrikimais auginančias šeimas Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kviečia naudotis nauja paslauga – į namus skolintis sensorines priemones.

Nuo šiol Vilniaus senamiestyje Trakų g.10 įsikūrusioje bibliotekoje galima į namus pasiskolinti sensorinių priemonių, kurios lavina vaikų  motorinius, kognityvinius, loginius ir emocinius įgūdžius. Visos šios priemonės skirtos vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų. Tai puiki galimybė šeimoms išbandyti žaidimus.

Iš viso siūlomos septynių skirtingų pavadinimų priemonės: balansinis laivas, sensoriniai blokeliai, skaičiavimo ir rūšiavimo rinkinys, magnetinė labirinto lenta, rinkinys „Nupūsk kamuoliuką“, žaidimas „Suprask savo jausmus“, magnetinių kaladėlių rinkinys. Išsamius priemonių aprašymus rasite bibliotekos interneto svetainėje.

Šią idėją Vaikų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Milda Bieliauskaitė parsivežė iš tarptautinės konferencijos, kurioje iš kolegų airių išgirdo apie panašią paslaugą: „Bibliotekininkai neslėpė džiaugsmo matydami, kad šios priemonės padeda vaikams lavinti svarbius gebėjimus, augti ir savarankiškėti. Tokia paslauga tik dar plačiau atveria bibliotekos duris visiems lankytojams.“ 

Vaikams su autizmo spektro sutrikimais skirtos priemonės  į namus skolinamos vienam mėnesiui be galimybės pratęsti skolinimosi laiką. Žaidimai skolinami registruotiems skaitytojams ir vienu ypu pasiskolinti galima du žaidimus. Jeigu prieš tai norite apžiūrėti sensorines priemones ar turite kitų klausimų, kreipkitės į bibliotekininkus.

Svarbu paminėti, kad nėra galimybės užsisakyti ar rezervuoti šių žaidimų internetu, pasiskolinti galima tik atėjus į biblioteką. 

Tai ne pirma paslauga autizmo spektro sutrikimo vaikus auginančioms šeimoms bibliotekoje. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos duris jau keleri metai puošia ženklas „Biblioteka visiems“. Kad apsilankymas vaikams su autizmo spektro sutrikimais bibliotekoje būtų sklandesnis, biblioteka yra paruošusi sensorinius žemėlapius ir socialines istorijas. Taip pat siūlo „Boardmaker“ vizualinių kortelių paslaugą, kuri aktuali auginantiems vaikus su komunikacijos, elgesio ar kitais sutrikimais. Vaikų bibliotekoje yra lentyna su knygomis tėvams apie autizmo spektro sutrikimą.