Spalį bibliotekos kalba apie disleksiją

Per pasaulį nuo 2015 m. vilnijanti skaitymo sutrikimui (disleksijai) pažinti ir suprasti skirta iniciatyva #GoRedForDyslexia jau ketvirtus metus skleidžia žinią ir Lietuvoje.

Dar 2019 m. pirmoji Disleksijos pažinimo savaitę paminėjo Lietuvos audiosensorinė biblioteka, o šiandien galime pasidžiaugti, kad prie visuomenės švietimo apie skaitymo sutrikimus gausiai prisideda visos Lietuvos bibliotekos, su džiaugsmu įsitraukia mokyklos ir kitos įstaigos, o vis dar nieko negirdėjusių apie disleksiją kasmet mažėja.

Svarbiausia – atpažinti laiku

Labai svarbu disleksiją atpažinti ir nustatyti ankstyvame amžiuje, kad vaikai galėtų mokytis tokiu pat tempu, kaip ir jų bendraklasiai, todėl skatiname visus tapti šios iniciatyvos dalimi ir padėti sau, artimiesiems, kolegoms ir, žinoma, mokiniams bei jų tėvams suprasti, kas yra disleksija.

Kaip galite prisidėti?

• Sukūrėme pluoštą įvairių vizualių sprendimų bei parengėme informacijos disleksijos tema. Kviečiame drąsiai naudoti, siųstis, spausdinti, kabinti, klijuoti, dalinti ar kitais būdais skleisti žinią apie disleksiją!
  • Interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose „perdažykite“ savo logotipą raudonai, taip solidarizuodamiesi su disleksiją turinčiais mokiniais, kurių sąsiuviniai „raudonuoja“ klaidomis.
  • Jeigu nebijote didesnių elektros sąskaitų, nušvieskite savo pastatą raudonai.
  • Patiriantiems skaitymo sunkumų, rekomenduokite virtualią ir nemokamą garsinių leidinių biblioteką ELVIS (elvislab.lt) – čia yra įgarsintos mokiniams rekomenduojamos literatūros ir daug garsinių knygų prasmingam laisvalaikiui! Pagalbą jungiantis prie ELVIS gausite daugumoje šalies bibliotekų, tad kreipkitės į artimiausią.
  • Disleksijos pažinimo veiklas ir iniciatyvas fiksuokite nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir dalinkitės socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #PažinkDisleksiją, #DisleksijosPažinimoMėnuo2023 ir #GoRedForDyslexia.

Naudinga informacija

#PažinkDisleksiją #DisleksijosPažinimoMėnuo2023